Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.V pořádku.
Společnost Filmové studio Olomouc, spol. s r.o. působí na mediálním trhu od roku 1991. Studio se produkčně podílelo na tvorbě více jak 250-ti českých videoklipů, stovce reklamních spotů pro kina a televizi a pěti celovečerních filmech. Celovečerní filmovou pohádku Šmankote, babičko, čaruj!
natočil v olomouckém studiu režisér Zdeněk Havlíček s 60-ti členným štábem. Pohádka byla uvedena v síti kin a televize Nova ji zařadila do hlavního vysílacího času v 19:30 na Štědrý večer 24.12.1999. Za roli strašidýlka Ester převzala Lucie Vondráčková cenu za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli na Mezinárodním filmovém festivalu Oty Hofmana v Ostrově nad Ohří. Pohádka byla uvedena v sekci českých filmů na 34. Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a dalších zahraničních filmových festivalech. Studio se podílelo na realizaci celovečerního filmového dokumentu "Jan Saudek – V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu", nebo na vybraných dílech poslední řady seriálu České televize Nehasit, hořím! režisérky Hany Pinkavové. Dokument "Cyklistka Tereza Huříková" získal ocenění na Mezinárodním festivalu sportovních filmů v Liberci. Režisér David Beránek a kameraman Honza Bartoň patří k legendám videoklipové tvorby. Za videoklip Dole v dole kapely Kabát získali v soutěži Český slavík Mattoni 2004 cenu videoklip roku. Na svém kontě mají kromě stovek českých a zahraničních klipů i řadu hudebních DVD např. Meky Žbirka, Doga, aj. Studio realizovalo nespočet propagačních a instruktážních pořadů, filmy pro zdravotnictví a cestovní ruch. Společnost poskytuje i široký sortiment komerčních služeb veřejnosti, především v oblasti přepisů filmů 8,16,35mm, transferu z analogových na digitální nosiče a archivaci dat.